Skóra

Garbowanie skóry ma tysiące lat tradycji.

Skóra garbowana roślinnie uważana jest za perłę pośród skór i właśnie z takiej skóry powstają skórzane paski do spodni Infini by Burtan.
Na pewno widziałeś/aś dawny, prawdziwy pasek wojskowy. To kolejny przykład produktu wykonanego właśnie ze skóry garbowanej roślinnie.

 

Czym jest garbowanie roślinne i co odróżnia je od innych metod wyprawiania skóry?

Garbowanie to proces przemiany surowej skóry w trwały, pachnący i wdzięczny materiał, który może służyć przez dekady.
Garbowanie roślinne polega na moczeniu skory w garbnikach, które przenikając w głąb skóry, odżywiają ją, lekko osuszają i formują silną strukturę pomiędzy jej włóknami, jednocześnie wyciągając z niej kolagen. Dzięki temu skóra nabiera znakomitego zapachu i nieprawdopodobnie silnej struktury oraz wytrzymałości.

 

Inne wykorzystywane metody garbowania

To bardzo często garbowanie chromowe polegające na namaczaniu skóry w roztworze chromu. Jest to proces szybki, ponieważ chemia penetruje skórę znacznie szybciej niż garbniki roślinne. Istotna różnica polega jednak na tym, że chrom przeżera się przez włókna skóry, osłabiając jej strukturę i wtedy, zamiast nosić pasek 50 lat, często nosimy go jedynie rok lub dwa.

 

Stawiamy na najtrwalsze i najbardziej pewne materiały

W Infini By Burtan wybieramy tylko najwyższej jakości skóry garbowane roślinnie łącząc je z piekielnie wytrzymałymi żelaznyi okuciami.
Dbamy o to, aby materiały które wykorzystujemy w produkcji naszych pasków zostały wytworzone możliwie naturalnie i z dbałością o środowisko. 
To dla nas ważne, ponieważ paski są czymś, co nosimy na naszym ciele, na co dzień.
 

Poniższa galeria przedstawia skóry, z których powstają paski INFINI BY BURTAN:

    

 

 

    

 

 

    

 

 

    

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl